Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców

edowodyNie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców, którzy – zgodnie z prawem i zapewnieniami przedstawicieli Rządu RP, że od 4 marca będzie można składać skutecznie wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego ze specjalnym „czipem” uniemożliwiającym posługiwanie się nim przez przypadkową osobę – złożyli takie wnioski.

Wnioski składać można. Z pozyskanych informacji wynika jednak, że ŻADEN z prawie 400 już złożonych w tym miesiącu wniosków nie został do tej pory zrealizowany, a nawet żaden dowód, który powinien już kilkanaście dni temu trafić do produkcji jeszcze nie wszedł nawet we wstępną fazę. – Niestety – powiedziano nam w Wydziale Obsługi Mieszkańców – nie mamy odpowiedzi na nasze ponaglenia. Nie mamy nawet informacji, o ile proces produkcji się opóźni.

System, który miał działać bezawaryjnie od 4.03. nie działa w ogóle. Niestety – powtarza się sytuacja, bo takie same były początki działania systemu „Źródło” (dotyczącego sfery USC), czy systemu CEPIK (dotyczącego spraw komunikacji). Systemu te z czasem zaczęły pracować poprawnie, jednak w pierwszym okresie nie działały w ogóle, powodując zasadne zirytowanie mieszkańców. Samorządy nie miały i nie mają wpływu na czas usuwania usterek, możemy tylko – w imieniu projektodawców – przepraszać za skutki. Te ostatnie trudno sobie wyobrazić, bo niekiedy dowód osobisty jest dokumentem, którego w relacjach z instytucjami (np. bankami) zastąpić żadnym innym nie można.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł