Filmowy dzień wiosny w Dwójce

Niemal wszyscy lubią oglądać filmy. Jednakże co wiemy o ich produkcji? Czy film to tylko reżyser i aktorzy? Czy aktor to tylko postać na wizji? Filmowa wiosna w Dwójce pozwoliła spojrzeć zebranym na kino z zupełnie innej perspektywy, bowiem uczniowie przywitali wiosnę w dość nietypowy sposób. W auli szkolnej odbył się „Filmowy dzień wiosny”, by uczniowie mogli przeżyć przygodę z filmem i wcielić się w dowolną rolę.

image015

Każda klasa miała za zadanie zmierzyć się z trudami pracy aktorskiej- dubbingiem wylosowanego filmu, przygotowaniem plakatu informacyjnego oraz prezentacji multimedialnej o ciekawostkach dotyczących wylosowanej produkcji. Każdy, kto znajdował się na auli miał okazję przypomnieć sobie scenki kultowych filmów, np. „Kopciuszka”, „Smerfów”, „Alvina i wiewiórek” , „ScoobyDoo”, „Krainy Lodu”, „Minionków” oraz wielu innych. Pokaz rozpoczął się krótkim wstępem dotyczącym historii kina, przygotowanym przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Marleny Mazur, która zajęła się organizacją całego wydarzenia.


Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo zaangażowały się w występy, w które włożyły wiele pomysłów, czasu i trudu. Uczniowi nie tylko w mistrzowski sposób użyczyli głosów bohaterom filmów, lecz niektórzy pokusili się o napisanie autorskich tekstów, dubbingując je pod konkretne sceny filmowe. Na uwagę zasługiwały także stroje, które podkreślały cechy charakterystyczne bohaterów filmowych. Przedsięwzięcie pokazało, że praca związana z filmem jest trudna i fascynująca zarazem. Uczniowie Dwójki poradzili sobie jak zawsze na szóstkę.

Koło Chrobrówki, Alicja Dolińska kl. VIII b


 

{djmedia 840}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł