Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu w Sobieszowie

21 marca dzieci ze wszystkich grup z Przedszkola Miejskiego Nr 11 “Krasnala Hałabały” z Jeleniej Góry – Sobieszowa uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Stało się to za sprawą żabek, misiów, pani wiosny, stokrotek, przebiśniegów w które zamieniły się dzieci z grupy Chochliki. Zaprezentowały dla swoich kolegów przedstawienie o nadchodzącej wiośnie.

DSC01579

W pomysłowych i barwnych strojach wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój. Nie zabrakło też konkursów, wspólnego śpiewania na temat wiosny i pożegnania pani Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogli pożegnać zimę i powitać wiosnę. Barwnym korowodem na czele, którego widniała ekologiczna Marzanna wspólnie z kwiatami i bębenkami, przemaszerowały ulicami Sobieszowa – skandując hasła: “Wiosno przyjdź – Zimo odejdź”.


DSC01676


Następnie wszyscy udali się do ogrodu przedszkolnego, gdzie Marzannę pożegnali według tradycji. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej i na niebie pojawiły się bociany.

– Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków, głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli – powiedział pani Dyrektor Monika Sołek.


 

{djmedia 837}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł