Pierwszy dzień wiosny na sportowo !

To już tradycja , że “Pierwszy Dzień Wiosny”, czyli “Dzień Wagarowicza” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze – Sobieszowie spędzają na sportowo. Barwnym przemarszem ulicami Sobieszowa na teren Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej rozpoczęto imprezę, której celem było “pożegnanie zimy”.


DSC01840


Na miejscu każda klasa zaprezentowała wykonane przez siebie ekologiczne Marzanny, był też pokaz mody wiosennej i gimnastyki. Zastępca dyrektora Karolina Jankowska oblała pannę Marzannę wodą przy głośnych okrzykach dzieci: “żegnaj zimo, witaj wiosno!”. W tym momencie zaświeciło słońce, a na niebie pojawiły się cztery bociany, ku radości zgromadzonych dzieci. Uczniowie wzięli udział w licznych grach, zabawach. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja na specjalnym torze – nauczyciele kontra uczniowie, wygrali ci pierwsi. Uczestnicy świetnie się bawili, dopisała słoneczna pogoda, a całość dopełniło wspólnie pieczenie kiełbasek.


DSC01907

– Pomysł jest taki, żeby dać uczniom alternatywę spędzania pierwszego dnia wiosny w ciekawy, zabawowy sposób. Po zaangażowaniu w zabawach i radości uczniów widać, że taka forma bardzo im się podoba – powiedział Dyrektor Szkoły Zbigniew Stępień.


 

{djmedia 836}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł