Pani Dyrektor “Śniadeckiego” zaśpiewa w słynnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”

Orientalne i cygańskie rytmy żywo przemawiały do wyobraźni widzów i zarazem słuchaczy, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili rozgrywające się na ich oczach wokalno – taneczne wydarzenie.

Koncert „Sen czy jawa” zorganizowano w poniedziałek 18.03.2019 w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Piosenki Agaty Szmigrodzkiej śpiewała Elwira Kozak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego. Na instrumentach muzycznych towarzyszyli jej Róża Wysocka (klawisze), Natasza Wysocka (skrzypce), Marek Mikulski (gitara) oraz Tomasz Kujawa (instrumenty perkusyjne).


AAA 9589-3


To niecodzienne widowisko zostanie już wkrótce powtórzone w słynnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” w niedzielę 24.03.2019. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilet w cenie 20zł będzie można zakupić w dniu imprezy już tam na miejscu.

– To dla nas zaszczyt i zarazem nasze ogromne osiągnięcie, że możemy wystąpić właśnie w „Piwnicy Pod Baranami” z koncertem “Sen to czy jawa”. Pieśni cygańskie i orientalne to taka fuzja. Tego chyba jeszcze nie ma, bo teksty są autorskie Agaty Szmigrodzkiej, a muzyka jest rdzennie orientalna, bądź cygańska. Nasz zespół sam to aranżuje – oświadczyła Elwira Kozak, wokalistka zespołu “Witaj kobieto”.


AAA 9857


Śpiew jest jej prawdziwą pasją. Jak sama twierdzi, uczniowie doceniają to, gdy nauczyciel czy dyrektor ma taką pasję w swoim życiu. Pozwala ona na dystans do pracy zawodowej, codziennych problemów i samego siebie.

– Życzę każdemu, aby spełniał się w swojej pasji i realizował marzenia – podsumowała swoją wypowiedź dyrektor ZSOiT w Jeleniej Górze.


 

{djmedia 832}portalik24.pl
Czytaj cały artykuł