Demokracji nie ma bez Kobiet!

W sobotę 16.03.2019 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbyła się trzygodzinna I Konferencja Kobiet, zorganizowana przez Poseł na Sejm RP Zofię Czernow oraz Stowarzyszenie Karkonoski Klub Amazonek. Jej hasłem przewodnim było 100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce oraz doświadczenia i nowe wyzwania z nimi związane. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 krótkim programem muzycznym. Wszystkich gości w imieniu organizatorów przywitały Posłanka Zofia Czernow. W imieniu gospodarzy miasta głos zabrał również Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.


AAA 9393-2


Podczas swoich wystąpień panie koncentrowały się na udziale kobiet w życiu politycznym kraju, ich codziennej walce o godność, równość i wolność w ciągu minionego stulecia oraz możliwościach samorealizacji i sposobach na długoletnie zachowanie satysfakcjonującego i zdrowego życia.

Jak to przypomniała Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska, 2018 był rokiem kobiet. Podkreśliła ona, że praw wyborczych kobietom nikt nie dał. Nie otrzymały ich, ale same je sobie wywalczyły.


AAA 9230


W wypowiedziach wyraźnie akcentowano wagę tych 100 lat aktywności wyborczej kobiet i konieczność świadomego wykorzystywania swoich wyborczych praw obecnie. Panie powinny dawać sobie wzajemne wsparcie, żeby godnie żyć i nie zapominać, że prawo jest równe dla wszystkich, zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

– Aby przebijać szklane sufity i walczyć o dobrą pracę, bezpieczeństwo, rzeczy, które poprawiają nasze codzienne życie, trzeba być przede wszystkim zdrowym – argumentowała Profesor Alicja Chybicka, poseł na Sejm RP.

Liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka koncentrowała się przede wszystkim na istotnych zmianach pokoleniowych zachodzących w świadomości Polaków, co ma niebagatelny wpływ na obecne funkcjonowanie współczesnej rodziny.

O możliwościach aktywizacji kobiet, niezależnie od pełnionych ról społecznych, ciekawie wypowiadały się Katarzyna Sobczyk, Katarzyna Krawczyk oraz Malwina Drobnik – mamy, które wykazują się ogromną inicjatywą we wspieraniu najbardziej potrzebujących w naszym regionie.

Obecne na sali panie chętnie zabierały głos w dyskusji i dzieliły się swoimi doświadczeniami życiowymi. Konferencję zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Więcej informacji w materiale video już wkrótce na naszym profilu fb


 

{djmedia 830}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł