“(S)prawa Polek”

W Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w poniedziałek 11.03.2019 od godz. 17.00, w kameralnej atmosferze, rozmawiano o przyszłości kobiet – czego kobiety oczekują i jakie są ich marzenia. Poruszana była kwestia równości płac, infrastruktury społecznej oraz opieki zdrowotnej. Jak to podkreśliły prowadzące spotkanie panie, głosy polskich kobiet mogą mieć wpływ na otaczający świat, a przede wszystkim na rządzących krajem polityków.


P1090663

 

Gospodarzem spotkania poświęconemu “Sprawom Polek” była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która koordynowała przebieg dyskusji. Wraz ze swoimi koleżankami z PO – Joanną Frydrych z Kępna oraz z Aldoną Młyńczak z Wrocławia – udzielała wyczerpujących odpowiedzi na pytania obecnych na sali Jeleniogórzanek, dotyczące nie tylko obejmującej 10 istotnych punktów „Deklaracji Styczniowej”.

 

Przypomniano również, co dobrego dla kobiet polskich wprowadziła Platforma Obywatelska w czasie swoich rządków w latach 2007 – 2015, w tym tak istotny dla społeczeństwa program in vitro. Jak widać na zdjęciach, “Sprawy Polek” to również interesujący temat dla panów. Kilku ich przedstawicieli nie zabrakło także wśród publiczności.


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł