„Englisch ist einfach, German is easy – EGie 2019″

Dnia 07.03.2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu językowego dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych „Englisch ist einfach, German is easy – EGie 2019″. Tegoroczna edycja zyskała szczególną rangę, ponieważ konkurs został objęty honorowym patronatem: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Jelenia Góra oraz Stowarzyszenia Miast Partnerskich Erftstadt – Jelenia Góra. Konkurs zyskał również nowych sponsorów nagród dla uczestników: Stowarzyszenia Miast Partnerskich Erftstadt – Jelenia Góra, wyd. Pearson, wyd. Hueber oraz Lidl. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 135 uczniów z 20 szkół z regionu dolnośląskiego, których wspólnie z dyrektorem szkoły, Elwirą Kozakpowitali przedstawiciele Rady Miasta: Wojciech Chadży – przewodniczący oraz Bożena Makieła-Wachowicz – zastępca przewodniczącego.IMG 0800


Szkoła przygotowała na ten dzień atrakcje dla wszystkich gości. Nauczyciele – opiekunowie uczestniczyli w szkoleniu na temat: „Fakty i mity na temat depresji dzieci i młodzieży”, które poprowadziła autorka wielu książek, dr psychologii Danuta Sadownik. Natomiast uczestnicy konkursu po napisaniu półfinałowego testu, w oczekiwaniu na wyniki, wzięli udział w wielu warsztatach przedmiotowych przygotowanych i poprowadzonych przez kadrę nauczycielską ZSOiT (m. in. zajęcia w laboratoriach chemicznych, warsztaty językowe, historyczne, geograficzne, informatyczne, matematyczne, sudoku oraz pokaz gimnastyczny)

Każdy z gości mógł odpocząć przy kawie i ciastku w szkolnej „kawiarence” zorganizowanej w „Galerii na parterze”, gdzie zaprezentowano prace uczennicyZSOiT, Magdaleny Fruby.

Prezentacje finałowe, które przedstawione zostały przez 10 uczniów z najlepszymi wynikami po półfinałowym teście, ocenianie były przez komisję, w skład której (oprócz anglistów i germanistów z ZSOiT) weszli również przedstawiciele Stowarzyszenia Miast Partnerskich Erftstadt – Jelenia Góra: prezes stowarzyszenia Jurgen Schreiber oraz Michael Rosemeyer, a także przedstawicielka wyd. Pearson, Jadwiga Jóźków.

Finalistami tegorocznej edycji EGie 2019 zostali:

Język angielski

1. Mariusz Czupryna – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze

2. Łucja Gurmińska – Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze

3. Mateusz Adamczak – Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze

4. Mikołaj Lercher – Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

5. Michał Ilnicki – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

Język niemiecki

1. Stella Hobusch – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

2. Sara Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Jeleniej Górze

3. Aleksandra Skrobowska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Jeleniej Górze

4. Dominika Rec – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

5. Anna Kuchta – Szkoła Podstawowa w Bogatyni

Nagrody dla finalistów, ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSOiT oraz sponsorów, wręczyła dyrektor szkoły, Elwira Kozak.

Stowarzyszenie Miast Partnerskich Erftstadt – Jelenia Góra ufundowało w tym roku nagrody specjalne dla szkół najlepszych finalistów. Jest to wyjazd do miasta Erftstadt dla jednego nauczyciela i 5 uczniów na 6 dni, w całości finansowany przez fundatora nagrody.


 

{djmedia 817}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł