Strefa Fotografii i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wernisaż

Popiel-wek1Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wernisaż wystawy fotografii

Beata Chłopeniuk …..poszukując….

Tę prezentację, w ramach programu: Strefa gościnnie w „Galerii na Górze”, otwieramy 8 marca o godz. 18.00. w Muzeum Karkonoskim.

Wystawę tworzy 30 czarno-białych fotografii powstałych w latach 2016-2019. Oddają one fascynacje naturą Artystki i efekty jej wędrowania zakamarkami miejsc. Artystka nie daje nam jednak wizerunków swoich odkryć lecz jakby ich widma i poczucie że powstały tylko na chwilę,S aby za moment zniknąć. Świadoma ulotności tych wizualnych przedstawień nasyca je własnymi emocjami, zagęszcza znaczeniowo czyniąc je niejako łącznikami pomiędzy swoim stanem ducha a zapisem wyglądu miejsca. Jej fotografie są czymś więcej niż tylko fragmentami przestrzeni z Rudaw Janowickich, Popielówka, Lubomierza czy Jeleniej Góry. Wprowadzają nas w znajomy i bliski świat, który z zachwytem oglądamy po raz pierwszy. Beata opowiada nam o sobie, dzieli się swoją wrażliwością i umiejętnością wydobywania ukrytego piękna oraz swoistej cudowności z rzeczy banalnych.

Beata Chłopeniuk, ur. 1962 w Nysie. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, która ukończyła w 2017 roku. Należy do Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Jest drugą pasją jest teatr. Gra w Teatrze Karawana przy MDK Muflon w Jeleniej Górze.


222

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł