Wszystkim Teściowom składamy najlepsze życzenia

Dien tesciowej 001Tak jak co roku 5.marca, będziemy obchodzić Dzień Teściowej – wyjątkowe święto, które zadomowiło się w naszym kalendarzu pod koniec lat 80 -tych. Dla jednych z nas jest to okazja do szczerych podziękowań za dobre relacje rodzinne, pomoc w wychowaniu dzieci i psychiczne wsparcie. Natomiast inni… wolą raczej zapomnieć, że taki dzień w ogóle istnieje!

Bo kto nie zna dowcipów o czepialskich, zaborczych, marudnych i negatywnie nastawionych do wybranek i wybranków swych dzieci matek? Na szczęście jednak dla większości z nas są to tylko wyssane z palca anegdotki, które mają nas po prostu bawić przy rodzinnych uroczystościach. Przeważnie bowiem z mamami naszych partnerek i partnerów zachowujemy dobre relacje i dlatego nie mamy problemu, żeby w Dniu Teściowej złożyć im najserdeczniejsze życzenia.


Dien tesciowej 002

W Internecie można znaleźć informację, że Dzień Teściowej po raz pierwszy obchodzono w 1934 roku w Teksasie, z inicjatywy jednego z redaktorów lokalnej gazety. Natomiast wikipedia podaje, że zainicjowano go w latach 80. ubiegłego wieku we Francji.

Początkowo święto to miało charakter medialny, ale obecnie coraz częściej jest traktowane w całej Europie jako ważne święto rodzinne „Mother – in – law Day”. Od 2002 roku w Stanach Zjednoczonych Dzień Teściowej obchodzony jest w 4. niedzielę października, obok “Narodowego Dnia Dziadków”. Zdaniem wielu Amerykanów dzień ten zapoczątkowały firmy sprzedające kartki okolicznościowe lub kwiaciarnie hołdując zasadzie… business jest business. 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł