Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 3.03.2019 w Parku Norweskim, w okolicy dawnej siedziby Muzeum Przyrodniczego, odbył się, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Pankracy” Jelenia Góra, bieg uliczny poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Składał się on z dwóch części. Trasa Biegu Rodzinnego, przygotowana z myślą o wszystkich chętnych, wynosiła 1963 metrów. Osoby lepiej przygotowane kondycyjne mogły się sprawdzić na trasie 5000 metrów, składającej się z niepełnych trzech pętli.


P1080459


W ramach udziału w wydarzeniu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Jelenia Góra każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy zawierający koszulkę okolicznościową, torbę papierową oraz materiały promocyjne z informatorem o historii Żołnierzy Wyklętych. Po dotarciu na metę wszystkich nagradzano medalami pamiątkowymi. Na strudzonych biegaczy czekały zimne napoje i gorący posiłek.


P1080394


W biegu na 5 000 metrów wzięło udział 53 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Daniel Jakimiuk, który potrzebował tylko 17,02 minuty na dobiegnięcie do mety. Jak to podkreślił po zakończeniu biegu jego zwycięzca, wziął udział w dzisiejszym wydarzeniu przede wszystkim po to, żeby się sprawdzić i żałuje, że tak mało osób pojawiło się dzisiaj na starcie. Wśród biorących udział byli jednak i tacy, dla których „Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Jelenia Góra miał głębsze znaczenie.


 

{djmedia 811}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł