Tak świetowały Termy Cieplckie 5 lecie

W piątek 1.03.2019 Termy Cieplickie w Jeleniej Górze świętowały swoje pięciolecie. Każdy, kto w tym dniu wybrał się na basen, mógł skorzystać z kąpieli za jedyne 5zł.

Podczas konferencji dla mediów, Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Prezes Term Dariusz Stolarczyk, nawiązali do historii powstania obiektu.


IMG 20190301 162143


Nie spełniły się obawy „niedowiarków”, że inwestycja będzie nieopłacalna, chociaż także wielu twierdziło także, że tak małe miasto będzie musiało dopłacić do Term kilka milionów zł. rocznie. Podsumowując, już wiadomo że zamiast optymistycznej liczby 190 tys. gości w ciągu roku, jakie zakładano w studium wykonalności, Termy Cieplickie odwiedza sporo ponad 300 tys. ludzi. Gdyby nie pewne ograniczenia to ta liczba mogłaby być znacznie większa. Już same kolejki w sezonie, chociaż to duży dyskomfort dla gospodarzy, są dzisiaj symbolem sukcesu. Jak twierdzą pracownicy kąpieliska, bywało już, że obsługiwano w sezonie nawet i 3 osoby na minutę.

Jak oświadczył Prezes Term Cieplickich Dariusz Stolarczyk, w planach jest rozbudowa obiektu, która pozwoli powiększyć liczbę odwiedzin o 10% w skali roku. Wartość inwestycji szacowana jest na około 10 mln złotych.

Dodatkową atrakcją wczorajszych urodzin był pokaz ewolucji kajakarskich naszej mistrzowskiej pary Zofii Tuli i Tomasza Czaplickiego. Po pokazach, wszystkim obecnym gościom, zaserwowano urodzinowy tort, którego krojenie rozpoczęli wspólnie Prezydent Jeleniej Góry oraz Prezes Term Cieplickich.


 

{djmedia 807}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł