Nie zabrakło jeleniogórskich policjantów

W miniony weekend odbyły się biegi dla dzieci w ramach 43 Biegu Piastów.

bpdz1W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbyły się pierwsze biegi w ramach 41 Biegu Piastów . W sobotę i w niedzielę odbyły się biegi z udziałem dzieci – Rodzinna Dziesiątka, Wyprawa Polarna Zuchów oraz Bieg Przedszkolaka.

Na Polanie Jakuszyckiej w tych dniach podczas biegów dla dzieci nie zabrakło również jeleniogórskich policjantów oraz policyjnej maskotki –komisarza Lwa, który uczestniczył w grach i zabawach z najmłodszymi, a także im kibicował.

Policja Jeleniogórska w tych dniach realizowała zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej.

Podstawowym zadaniem sił policyjnych było utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Na szczęście podczas imprezy, jak również na drogach dojazdowych nie doszło do żadnych zdarzeń. Kierowcy stosowali się do wskazań organizatorów , jeżeli chodzi o miejsca parkingowe oraz do poleceń funkcjonariuszy.

Ponadto przypominamy, że od 1 do 3 marca br. na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się 43 Bieg Piastów. Jest to największa impreza sportowa organizowana na terenie RP i weźmie w niej udział kilkanaście tysięcy osób z całego świata. Od wielu lat policjanci – biegacze klasyfikowani w tych zawodach jako odrębna grupa zawodowa.

W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania.

Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt może stać się łatwym łupem dla złodziei.

podinsp. Edyta Bagrowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł