500 plus na każde dziecko i nie tylko… 5 obietnic Prawa i Sprawiedliwości

5 obietnic, które podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawił Jarosław Kaczyński, omówił 25.02.2019, w czasie poniedziałkowego spotkania z regionalnymi mediami, senator Krzysztof Mróz.

Jeleniogórski polityk nawiązał między innymi do tak szczególnie oczekiwanego przez wielu młodych ludzi rozszerzenia programu 500 plus na każde dziecko, przedwyborczej obietnicy polepszenia sytuacji finansowej emerytów oraz wsparcia lokalnego transportu zbiorowego.


52611619 294544967890353 3068575041445691392 n


– Wzrost gospodarczy za 2018 rok wyniósł powyżej 5%. Stać nas więc nas dzisiaj na to, żeby dać po 500zł na każde dziecko. Według założeń zmiany mają obowiązywać od 1.07.2019 – podkreślił senator.

Natomiast „Trzynastka” dla emerytów, a więc jednorazowe 1100zł brutto, ma zostać wypłacone jeszcze w maju tego roku. Jeżeli PiS pozostanie przy władzy, to „trzynasta pensja” będzie wypłacana i w następnych latach.

Bardzo pozytywną zmianą szczególnie dla małych powiatów będzie wprowadzenie projektu ustawy o dotacjach dla powiatów, żeby mogły one wspierać przewozy autobusowe z miejscowości wykluczonych komunikacyjnie. Ma on się pojawić już w kwietniu tego roku.

– Nieważne jacy przewoźnicy będą organizować komunikację na trasach deficytowych. My jako rząd będziemy ją dotować – poinformował Krzysztof Mróz.

Konkretny powód do zadowolenia będą mieli młodzi ludzie czynni zawodowo do 26. roku życia. Dla nich PiS przewiduje zwolnienie z podatku PIT 37. Natomiast celem obniżenia kosztów pracy zwiększy się kwota odliczeń w PIT dla pracowników poprzez zwiększenie kosztów uzyskania przychodów.

Polityk PiS nie kryje, że te 5 pomysłów, które mają zostać zrealizowane w najbliższym czasie, są związane ze zbliżającego się Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP. Jakiekolwiek nie byłoby podłoże tych obietnic, jeżeli zostaną one spełnione, to ludzie odczują te pozytywne dla nich zmiany przede wszystkim w swoich portfelach, a więc poprawi się stopa życiowa przeciętnego obywatela.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł