Dwójka otwarta dla wszystkich

Dnia 23 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze odbył się „Dzień otwartych drzwi” dla kandydatów na przyszłych uczniów. Była to zarówno dla nich, jak i ich rodziców doskonała okazja do obejrzenia szkoły i zapytania starszych kolegów oraz nauczycieli o wszystko, co powinni wiedzieć przed rozpoczęciem nauki.


image032


Pani Dyrektor Beata Kozyra przywitała gości i szczegółowo wyjaśniła zasady tegorocznej rekrutacji. Przybliżyła także ofertę edukacyjną szkoły. Spotkanie uświetniły występy uczniów Dwójki: chóru szkolnego „Złote nutki” – pod batutą Pani Anny Skóry i zespołu tanecznego klas młodszych, pod kierunkiem Pana Grzegorza Gigiela. Uczniowie z koła teatralnego „Maska”, przygotowani przez Panią Joannę Bialuk – w miniaturze teatralnej pt. „Krótka historia Jasia i jego mundurka” ukazali na wesoło specyfikę szkoły, w której obowiązuje strój uczniowski – mundurek.

Jak na dzień otwarty przystało – w każdej sali przygotowano wiele atrakcji dla małych gości. Dlatego po spotkaniu w auli szkolnej udano się do gabinetów, w których nauczyciele z uczniami Dwójki proponowali rozmaite zajęcia tematyczne i warsztaty. W sali przyrodniczej uczniowie klasy 8b,pod opieką Pani Danuty Lisowskiej przybliżali młodszym kolegom tajniki biologii, pokazując im różne preparaty pod mikroskopem. W salach językowych odbyły się zajęcia, na których dzieci poprzez zabawę mogły poznawać nowe słowa i wyrażenia w językach obcych. Frajdę mieli również odwiedzający salę matematyczną, w której przygotowane były różnego rodzaju gry i łamigłówki logiczne oraz matematyczne. Nie mogło zabraknąć oczywiście zajęć z robotyki. Oprócz tego była możliwość wykonania niezwykłych eksperymentów lub stworzenia własnego „gluta – slajma” na stanowisku chemicznym. Każdy chętny mógł zapoznać się z archiwalnymi wydaniami szkolnej gazetki „Chrobrówki” lub obejrzeć rekwizyty kółka teatralnego „Maska”, wykorzystywane przez uczniów podczas spektakli. Nauczyciele języka polskiego przygotowali także rebusy, gry i łamigłówki polonistyczne. Pasjonaci historii mogli zajrzeć do kronik szkolnych, a nawet odnaleźć na zdjęciach swoich przodków, którzy uczęszczali niegdyś do Dwójki. W ofercie znalazły się także zajęcia plastyczne i sportowe – specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Wszyscy, którzy poczuli się głodni mogli skosztować przepysznych chruścików, które pod czujnym okiem panów ze świetlicy wykonywali mali goście, próbując swych sił w kulinarnych zmaganiach. Nadmiar kalorii można było spalić na sali gimnastycznej, tańcząc wspólnie ze szkolnym zespołem cheerleaderek układ choreograficzny przygotowany przez Panią Annę Nowak. Warto wspomnieć, że duże wrażenie na zgromadzonych wywarła także prezentacja umiejętności gimnastycznych grupy akrobatycznej z klas młodszych, pod opieką Pani Beaty Langer i Pana Roberta Mierzwy.

Uśmiechnięte buzie małych gości i zadowolenie rodziców z wizyty świadczyły o tym, że podobało im się w Dwójce, teraz decyzja o wyborze szkoły należy już tylko do nich. Dwójka zaprasza…

Koło Chrobrówki – Sara Kowalczyk, kl. VIII b

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł