Wykorzystał nieuwagę personelu i ukradł perfumy oraz zabawki.

kajdanki policjaKara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może 27-letniemu mieszkańcowi powiatu jeleniogórskiego podejrzanemu o 2 kradzieże sklepowe. Jego łupem padły perfumy oraz zabawki. Łączne straty podmiotów pokrzywdzonych wynoszą 1700 złotych. Mężczyzna oświadczył, że skradzione mienie sprzedał przygodnie napotkanym osobom. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na początku stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze 2 kradzieży sklepowych. Wykorzystując nieuwagę personelu w jednej z jeleniogórskich drogerii ukradł perfumy o wartości około 1100 zł, a następnie w innym sklepie ukradł zabawki o wartości 600 zł.

Policjanci powiadomieni o kradzieżach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 27-latka jako podejrzewanego o te czyny. Policjanci bez trudu rozpoznali mężczyznę na nagraniach, gdyż jest im znany z innych podobnych kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł