DZIECIĘCA AKADEMIA BIEGOWA

Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Szkoła Podstawowa Nr 15 w Jeleniej Górze od 26 stycznia 2019 rozpoczęły program:

DZIECIĘCA AKADEMIA BIEGOWA. Zajęcia odbywają się na trasach Ośrodka Narciarstwa Biegowego Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie, w każdą sobotę w godz. 10.00-12.00 do 30 marca 2019 r. są skierowane do dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Organizatorzy profesjonalnie przygotowali i zadbali o trasy i sprzęt narciarski.Trasy dodatkowo zostały naśnieżone śniegiem z Jakuszyc oraz przygotowane śnieżnym skuterem, a ich długość została zaplanowana z podbiegami i zjazdami na ok 1000 m, a dla małych dzieci 300 m.


DSC08718


Dodatkowo przeprowadzono w czasie ferii zimowych ( 28.01-10.02.2019 ) zajęcia nauki jazdy na nartach, które odbywały się w 6 grupach szkoleniowych w dniach wtorek, środa, czwartek i sobota. Z zajęć licznie korzystały dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 11″Krasnala Hałabały”, uczniowie SP Nr 15, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści spędzający ferie w naszym regionie. Z górki można było również pojeździć na sankach, nartosankach, czy na ślizgaczach popularnie zwanych jabłuszkami.

Klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe wraz z Dolnośląskim Związkiem Narciarskim przeprowadził otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w Narciarstwie Biegowym Dzieci. Cel zawodów: Popularyzacja biegów narciarskich wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy zadbali nie tylko o sprawny przebieg sportowych zmagań, medale i nagrody, ale również zatroszczyli się, aby nikt nie pozostał głodny i spragniony. Atmosfera rywalizacji była wspaniała, mali zawodnicy wzajemnie się wspierali i gratulowali. Dodatkowo wręczono pamiątkowe medale i słodki poczęstunek wszystkim zawodnikom, którzy pokonali trasę.

Na zakończenie zawodów dzieci entuzjastycznie odśpiewały hymn państwowy. Każdy sportowiec może brać z nich przykład.

WYNIKI:

Pierwszy bieg:

Dziewczynki – dystans 500 m

1 m-ce – Sandra Skrzypczak

2 m-ce – Zofia Szczerba

3 m-ce – Zofia Sarzyńska

Chłopcy – dystans 500 m

1 m-ce – Wojciech Grzybowski

2 m-ce – Patryk Wądołowski

3 m-ce – Daniel Rudowski

Dziewczynki – dystans 600 m

1 m-ce – Lena Wądołowska

2 m-ce – Kinga Gąsiorek

3 m-ce – Patrycja Gniatowska

Drugi bieg:

Dziewczynki – dystans 500 m

1 m-ce – Aniela Sikora

2 m-ce – Antonina Hapanasionek

3 m-ce – Zofia Szczerba

Chłopcy – dystans 500 m

1 m-ce – Patryk Wądołowski

2 m-ce – Mikołaj Popis

3 m-ce – Wojciech Grzybowski

Dziewczynki – dystans 600 m

1 m-ce – Lena Wądołowska

2 m-ce – Maja Gąsiorek

3 m-ce – Kinga Gąsiorek

Chłopcy – dystans 800 m

1 m-ce – Michał Zwolenik

2 m-ce – Wojciech Poręba

Jury zawodów:

Delegat techniczny PZN: Zbigniew Stępień

Kierownik Zawodów: Wiesława Kozłowska

Sekretarz Zawodów: Krystyna Mądry

– Teren TCTA od 1945 roku jest znany mieszkańcom Sobieszowa, zawsze był miejscem sportów zimowych i rekreacji fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Niezależnie od upowszechnienia sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży z tras mogą korzystać także mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści, których to zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Jestem bardzo zadowolony, że w czasie ferii zimowych z naszych tras skorzystało bardzo wiele amatorów narciarstwa biegowego. Pogoda nam dopisała i mogliśmy przygotować trasy o długości 3km, 2km, 1km i 500 metrów – mówi Prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowy Zbigniew Stępień.


 

{djmedia 772}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł