Działania w ramach porządkowania i spowolnienia ruchu

Wciąż pojawiają się pytania o poszerzenie możliwości parkowania w Cieplicach. Zarówno mieszkańcy, jak i kuracjusze uznają, że jest potrzeba zwiększenia ilości miejsc parkingowych, z czym nikt nie dyskutuje, niemniej trudno jest w gęstej zabudowie znaleźć teren pod kolejne parkingi, tym bardziej, że rotacja pojazdów (ze względu na fakt, iż kuracjusze najczęściej parkują swoje auta na dłużej) jest niewielka.

– W najbliższych planach przewidujemy m.in. – zapowiadają organizatorzy ruchu – kilka rozmaitych działań w Cieplicach. W ramach porządkowania i spowolnienia ruchu, a także poszerzenia możliwości parkingowych do parkowania pojazdów będzie przeznaczona część ulicy Wazów i Wodnej, uporządkowany już został pod tę funkcję Plac Kombatantów, wprowadzono ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania przy krawędzi jezdni na ulicach Staromiejskiej, Marysieńki Sobieskiej, Źródlanej i na części Placu Piastowskiego, na której dozwolony był ruch kołowy.

Uzupełnione zostaną też znaki drogowe, kierujące pojazdu na nie do końca wykorzystywany parking między ul. Sobieszowską i Św. Jadwigi Śląskiej. Dla tych, którzy chcieliby zostawić swoje pojazdy na dłużej, niekoniecznie pod oknem własnego sanatorium przypominamy, iż w Cieplicach są dwa obszerne parkingi tuż za centrum, w tym przy ul. Podgórzyńskiej, obok Parku Norweskiego.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł