Jerzy Łużniak spotkał się z Konsulem Generalnym RFN

Prezydent miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak spotkał się z Konsulem Generalnym RFN we Wrocławiu Hansem Jörgem Neumannem, pełniącym tę funkcję od sierpnia ub. roku.

Rozmawiano m.in. o zasadach współfinansowania działalności Muzeum Miejskiego Domu Gerharta Hauptmanna oraz udziale strony niemieckiej w transgranicznych projektach realizowanych przez Muzeum.

Prezydent Jerzy Łużniak zainteresował konsula zabytkowym Parkiem przylegającym do Muzeum, który dzięki wspólnemu transgranicznemu projektowi można by było w przyszłości zagospodarować. Finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych nie leży w zakresie kompetencji Konsulatu – H.J. Neumann zadeklarował, iż przekaże sprawę rządowi federalnemu.

Rozmawiano także o sprawach promocji i turystyki, z w tym udziale Konsulatu w promocji regionu – Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej wśród niemieckich touroperatorów. Już w przyszłym tygodniu zamierza zorganizować spotkanie z właścicielami niemieckich biur podróży organizujących wycieczki do naszego miasta i regionu.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł