Jelonki dla wspierających działania charytatywne

50 specjalnych czerwonych statuetek wręczono w piątek 11.01.2019 w hotelu Mercure w Jeleniej Górze osobom i instytucjom szczodrze wspierającym akcję “Zostań z nami św. Mikołajem”. Szlachetną inicjatywę zapoczątkowała jeleniogórska Straż Miejska wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Podczas XVIII edycji paczki trafiły do około półtora tysiąca dzieci. Aż 900 z nich otrzymali najmłodsi z Jeleniej Góry. Mikołajkowe prezenty wręczano na specjalnych spotkaniach w Tesco, Nowym Rynku i Galerii Sudeckiej. Temu wydarzeniu towarzyszyła przeważnie muzyczna oprawa. Nie zawiedli tacy artyści jak wykonawcy z zespołów Szklarki, Perfectum oraz Jeleniogórzanie. Aktywnie w pomoc włączyli się także jeleniogórscy uczniowie Ekonoma i Handlówki oraz wolontariusze z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego OHP w Mysłakowicach.


P1030349


Jak twierdzi Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej, zarówno koalicjanci na rzecz bezpieczeństwa jak i liczne grono przedsiębiorców, instytucji oraz osoby prywatne i wolontariusze są w naszym regionie naprawdę szczodrzy. Wiedzą bowiem, że wspierają inicjatywę mającą na celu przede wszystkim sprawienie radości dzieciom, które naprawdę potrafią cieszyć się z otrzymanego prezentu.

– Cały czas dochodzą nam nowe podmioty, które chcą się włączać w akcję i już kilka nowych zapowiedziało się na następny rok – zaakcentował Grzegorz Rybarczyk podczas swojego krótkiego wystąpienia.


P1030655


Sierż. sztab. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze skoncentrowała się w swojej wypowiedzi bardziej na radości dzieci i wzruszeniu rodziców, którzy obserwują swoje pociechy podczas odbierania świątecznych upominków z rąk uśmiechniętego Mikołaja.

Spotkanie podsumowujące akcję uświetniły występy muzyczne Izabeli Baler, Wojciecha Zarównego oraz uczennicy SP 6 Antoniny Fang. Miłym akcentem piątkowej uroczystości były również dary i upominki od partnerów z Bambergu oraz okazałe torty i słodki poczęstunek.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł