Wielka Orkiestra na rockowo w Spiżarni

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty siódmy! Inicjatywa dowodzona przez Jurka Owsiaka to nie tylko szlachetna idea – w tym roku zebrane pieniądze wesprą specjalistyczne szpitale dziecięce – ale, standardowo, także i świetna zabawa. Imprezę zaczniemy na rockowo już w sobotę, 12 stycznia, w Spiżarni. Start koncertu o godzinie 17:30.


WOSP-koncert-rockowy


Na scenie pojawi się sześć kapel, w tym aż cztery z piastowskiego grodu nad Kaczawą. Nasze miasto reprezentować będą:

*Cynamonowy Ogród –* „Grafonomalie”, debiutancki album alternatywnej grupy złożonej z muzyków od lat działających na lokalnej scenie, premierę miał w grudniu 2017 roku. Materiał otrzymał nagrodę „Płytowego Debiutu Roku”, a „Cynamony” na najbliższym koncercie zaprezentują także świeże, przedpremierowe numery.

*Metalion* zwyciężył w ubiegłorocznym II Otwartym Przeglądzie Muzycznym i wystąpił także w trakcie Juwenaliów w PWSZ. Jak sama nazwa wskazuje, ten kwintet w swojej twórczości eksploruje przede wszystkim rejony mocnego, heavymetalowego uderzenia, choć nie zapomina też o rockowych melodiach okraszonych polskimi tekstami.

*Demo Band* – wykonywane przez nich covery sentymentalnie przeniosą nas do lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, choć złożona aż z ośmiu osób i będąca mieszanką rutyny i młodzieńczej energii grupa zaprezentuje również autorskie numery.

*Zielony Groszek* to kapela znana wszystkim miłośnikom reggae (i nie tylko). Stasiasty i jego wesoła ekipa od lat regularnie występują na legnickich imprezach, za każdym razem przekazując słuchaczom dawkę pozytywnej, bujanej energii.

Oprócz wymienionych powyżej zespołów w Spiżarni zagrają także dwa dolnośląskie punkowe składy, które już wcześniej rozgrzewały legnicką publiczność do energetycznej zabawy w pogo:

*Polish Fiction* z Chojnowa to buntownicza energia połączona z piętnastoletnim doświadczeniem. Jak sami o sobie mówią, grają mocną muzyka z prostym przekazem, a w tekstach nie biorą jeńców. Irokezy w górę i pod scenę!

*Awaria* istnieje od 1998 roku i na przestrzeni dwóch dekad miała okazję dzielić scenę między innymi z Pidżamą Porno, Hey, T.Love czy The Analogs. Aby zobrazować sceniczną aktywność głogowskiej grupy, wystarczy zacytować fragment jednego z ich utworów: „Piece się palą, struny pękają”.

Bilet kosztować będzie (minimalnie, więc namawiamy do jak najhojniejszych datków) 10 złotych, a cały dochód z imprezy trafi do orkiestrowych puszek. W trakcie koncertów przewidziane są tradycyjne orkiestrowe aukcje. Oprócz udziału w zabawie także serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przekazywania przedmiotów oraz usług do zlicytowania.

Kontakt pod numerem telefonu 781 612 983 lub mailowo – bgk@lck.art.pl.

KONCERT  XXVII Finał WOŚP

*12 stycznia*2019 (sobota) godz. 17:30 Klub “Spiżarnia” (Legnica, ul. Piastowska 1)

Wystąpią:

*AWARIA *

Punk-Rock – Głogów

http://bit.ly/2FeoDpK

*CYNAMONOWY OGRÓD *

Rock alternatywny – Legnica

http://bit.ly/2Fm0Eo3

*DEMO BAND*

rock&cover band – Legnica

*METALION *

Hard & Heavy Legnica

http://bit.ly/2FdVRWf

*POLISH FICTION *

Punk – Chojnów/Chocianów

http://bit.ly/2Fm0EV5

*ZIELONY GROSZEK *

Rock/Reggae – Legnica

http://bit.ly/2FdVVFt

wydarzenie na FB: http://bit.ly/2Fm0FZ9

strona LCK:

http://bit.ly/2Fd33C5

wstęp: 10 zł lub więcej – bezpośrednio do puszki WOŚP


 

{djmedia 736}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł