Nowe pompy infuzyjne dla szpitala

Fundacja Owsiaka dba o ludzi potrzebujących pomocy w całej Polsce. Szczególnie szpitale korzystają z hojnego wsparcia ludzi dobrej woli. Z pieniędzy zebranych podczas WOŚP kupuje się specjalistyczny sprzęt i wyposażenie dla szpitali, dzięki czemu ułatwia życie zarówno samym pacjentom, ich bliskim jak i personelowi szpitalnemu. Jak twierdzą sami obdarowani, przez stosowanie najnowocześniejszych technologii łatwiej się pracuje, a niejednokrotnie jest się w stanie bardzo ulżyć chorującym, niejednokrotnie latami leczonym przewlekle chorym pacjentom.


pompa infuzyjna


– Niedawno od prężnie działających w Jeleniej Górze kobiet otrzymaliśmy pościel i zasłonki. Teraz 4 pompy infuzyjne od WOŚP. To bardzo wiele dla nas znaczy. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom – oświadczyła Halina Turska, pielęgniarka oddziałowa na oddziale pediatrycznym.

– 4 pompy infuzyjne to dla nas wystarczająco. Dzięki nim mamy możliwość podania dziecku leku w określonej ilości w wydłużonym czasie i w odpowiedniej dawce. Są to np. antybiotyki i kroplówki nawadniające, które niejednokrotnie ratują chorym życie – poinformowała Anna Sinica, pielęgniarka na oddziale pediatrycznym.

Już za kilka dni wolontariusze WOŚP ponownie wyjdą na ulicę, żeby zdobywać fundusze na określone cele, których z roku na rok wciąż przybywa. Choroba nie wybiera. Kto wie, czy w pewnym momencie naszego życia również i my sami nie będziemy musieli skorzystać z dobrodziejstw fundacji, która zbiera pieniądze na praktyczne, szczytne cele. Dużo zależy od naszej hojności, na ile ta pomoc będzie w stanie dotrzeć do tych w największej potrzebie.

ZOBACZ 15 foteli dla opiekunów od WOŚPportalik24.pl
Czytaj cały artykuł