Karkonoski Orszak Trzech Króli

Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze informuję, że 6 stycznia 2019 roku odbędzie się w Jeleniej Górze VIII już Karkonoski Orszak trzech Króli.

Podobnie jak w roku ubiegłym, delegacje trzech orszakowych dworów królewskich – europejskiego, azjatyckiego i afrykańskiego oficjalnie zapowiedzą władzom Jeleniej Góry przyjazd do naszego miasta Trzech Króli ze swoimi orszakami – Króla Kacpra z niebieskim orszakiem europejskim, Króla Melchiora z zielonym orszakiem azjatyckim i Króla Baltazara z czerwonym orszakiem afrykańskim.e pojawienia się gwiazdy.


AAA 2744


Zapowiedź Orszaku zaplanowana została na dzień 3 stycznia 2019 r., o godz. 12:00 pod choinką przy jeleniogórskim Ratuszu. Na to spotkanie przyjął nasze zaproszenie Prezydent Miasta Jelenia Góra pan Jerzy Łużniak. Zaproszone zostały także szkoły i przedszkola naszego miasta.

VIII Karkonoski Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Jeleniej Góry dnia 6 stycznia 2019 r. Wzorem lat ubiegłych wydarzenie zostanie zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z: Wydziałem Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Jelenia Góra, Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz Parafią pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł