Magia świąt w koncercie kolęd zaklęta

Tradycją stał się coroczny koncert kolęd przygotowywany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. W miniony poniedziałek, 17 grudnia w gościnnych progach Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość, która wprowadziła wszystkich zebranych w magię zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.


image007


Gospodarzem koncertu była Dyrektor szkoły, Pani Beata Kozyra, która wraz z uczniami przepięknym wierszem powitała zgromadzonych na widowni gości.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpił szkolny chór „Złote nutki” pod batutą Pani Anny Skóry.Chórzystom akompaniował szkolny zespół instrumentalny pod kierownictwem Pana Olgierda Hryniewickiego oraz zespół ChoppedLivers, w którego skład wchodzą uczniowie klasy III b oddziału gimnazjalnego. Zaprezentowali wspólnie przepiękne kolędy i pastorałki.

Nie brakło także utworów o tematyce zimowo –świątecznej, które zaprezentowały maluchy z klas I-III uczęszczające na międzyoddziałowe zajęcia muzyczne, prowadzone przez Panią Annę Skórę.

Wiązankę tańców świątecznych przedstawił szkolny zespół taneczny, pod opieką Pana Grzegorza Gigiela. Walca i „Makarenę” zatańczyły dzieci młodsze, zaś starsi uczniowie z kl. VI b i VIII b zaprezentowali etiudy taneczne z oryginalną choreografią.

Na scenie filharmonii można było zaznać także magii teatru. Szkolne koło teatralne „Maska” pod opieką Pani Joanny Bialuk i przy wsparciu Pani Małgorzaty Osiej – Gadziny wystawiło przedstawienie na podstawie „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.

W budowaniu nastroju świątecznego dużą rolę odegrali recytatorzy, którzy przez pryzmat poezji ukazali piękno i tradycję tych zimowych świąt. Koncert jak co roku wywarł wielkie wrażenie na widzach, dostarczył wielu wzruszeń, wprowadził w magię i klimat nadchodzących świąt. Zamierzony efekt udało się uzyskać dzięki pracy nauczycieli, którzy przygotowali uczniów. Oprócz wyżej wymienionych osób nieoceniony wkład w przygotowanie uroczystości miała Pani Marlena Mazur, wspomagająca pracę wszystkich sekcji na każdym etapie oraz Pani Ewa Nyc, która troszczyła się o wystrój i dekoracje świąteczne.

Koło Chrobrówki 

{djmedia 708}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł