IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Ponad 300 dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych brało udział w dwudniowym IV już Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Po raz trzeci organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wojcieszycach.


P1000201


Młodzi artyści z dużą pasją i zaangażowaniem wykonywali wybrane przez siebie utwory. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. W jednej oceniano dzieci młodsze, włącznie z III klasą, a w drugiej od IV wzwyż. Piękne dźwięki znanych i tych mniej znanych utworów polskich oraz zagranicznych kolęd i pastorałek poruszyły serce niejednej przysłuchującej się osoby.

Jak to podkreślali organizatorzy i opiekunowie, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi z macierzystych szkół regionu, poziom uczestników był bardzo wyrównany. Nikt nie opuścił Wojcieszyc z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drewniane aniołki, a laureaci specjalne pamiątkowe nagrody. Także portalik24.pl został obdarowany sympatycznym świątecznym upominkiem, wykonanym w całości przez uczniów gościnnych Wojcieszyc, za co serdecznie dziękujemy.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej – Marzena Machałek oraz Wójt Gminy Stara Kamienica.

Więcej informacji w wypowiedziach .


Materiał video już za chwilę


 

{djmedia 710}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł