Rewelacyjny “Kiermasz Świąteczny “w przedszkolu !

W Miejskim Przedszkolu Nr 11″Krasnala Hałabały” w Jeleniej Górze – Sobieszowie z inicjatywy Rady Rodziców został zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Było świątecznie, kolorowo, rodzinnie, bajkowo, magicznie i czuło się zapach zbliżającej się wielkimi krokami Wigilii.


DSC04655


Przez ostatni tydzień na zajęciach dzieci wraz z paniami przygotowywały ozdoby świąteczne i tak: Grupa Chochliki – kartki świąteczne; Mądre Sowy – bombki; Motyle – dzwonki; Smerfne Jagody – choinki; Stokrotki – Aniołki. Rodzice wykonali piękne stroiki. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i dziadków. Panie z rady rodziców częstowały gorącym kakao i ciasteczkami. W tle słychać było śpiew kolęd. Wręczono nagrodę za najładniejszy stroik, otrzymali ją Antonina Limanowska i Oliwer Bolek. Następnie rodzice kupowali ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci. Dla każdego coś innego, do wyboru do koloru, małe, duże, średnie, zielone i kolorowe. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasiliły konto Rady Rodziców, która wykorzysta zebrane środki na zakup ogrodowych zabawek.

– Dla dzieci jest to fantastyczna przygoda, polegająca na pokazaniu się w nowej sytuacji i zaprezentowaniu swoich talentów szerszemu gronu. Pamiętać też trzeba o tym, że przygotowując z dziećmi świąteczne ozdoby, uczymy je samodzielnie tworzyć, a nie kupować. Pozwoli im to doceniać wartość rzeczy. Wykonując coś własnoręcznie, dzieci ćwiczą też wiele umiejętności (szczególnie manualnych) i zdolność twórczego podejścia do rozwiązywania problemów. Wspólna praca przy organizacji kiermaszu buduje więź między pracownikami przedszkola, rodzicami i dziećmi. Składam gorące podziękowanie zarówno wszystkim wykonawcom jak i nabywcom tak niepowtarzalnych ozdób – mówi Monika Sołek Dyrektor Przedszkola.


 

{djmedia 693}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł