Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

czujkaOrganizatorem testu wiedzy jest Miasto Jelenia Góra – Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Rozpoczął się okres grzewczy, w związku z czym wzrosło niebezpieczeństwo zatruć tlenkiem węgla, zwanym niejednokrotnie „cichym zabójcą”.

Tlenek węgla jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie to paliwo posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem.

Aby ograniczyć zagrożenia związane z działaniem tej wysoce niebezpiecznej substancji Miasto Jelenia Góra – Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze organizują test wiedzy „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! ” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla .

Nagrodą w teście wiedzy są czujniki tlenku węgla. Urządzenia takie będą rozlosowane dnia 19 grudnia 2018 o godzinie 1200 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze – hasło przewodnie tej edycji akcji w Jeleniej Górze to „Czujka Tlenku Węgla pod Choinkę”. Ankiety do udziału w tym teście wiedzy można składać do 18 grudnia 2018 r. do godziny 1000. Domowe czujniki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu/mieszkania przed czadem. Te niewielkie urządzenia wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków.

Akcja„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! ” skierowana jest do mieszkańców Miasta Jelenia Góra, którzy prawidłowo wypełnią i złożą ankietę testu wiedzy.


Ulotka w pliku PDF

Regulamin konkursu wiedzy w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

Test wiedzy jest dostępny pod adresem  https://ankiety.jeleniagora.pl/index.php/797748?lang=pl


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł