Będzie nowe rondo!

Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak i Ewa Meller-Wypych, prezes zarządu SPRD sp. z o.o. podpisali dziś umowę na budowę ronda u zbiegu ulic Lubańska/Goduszyńska/Trasa Czeska. W wyniku przetargu pracę tę wykonywać będzie wspomniane Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, sp. z o.o. Prace potrwają rok (planowany termin zakończenia – listopad 2019), kosztować mają ok. 3,2 mln zł.


rondo lubanska trasa czeska


– To jedna z ważniejszych obecnie inwestycja drogowa – powiedział J. Łużniak. – Mieszkańcy Goduszyna, ale tez spora grupa Jeleniogórzan, którzy jeździli tą trasą postulowali już od dawna budowę ronda, które upłynni ruch w rym miejscu, bo wyjazd z Lubańskiej, czy Goduszyńskiej był okresowo naprawdę bardzo trudny. Druga dobra wiadomość jest taka, że przetarg wygrała miejscowa firma, w dodatku ta, która zna świetnie realia Jeleniej Góry, bo już sporo robót u nas wykonywała, m.in. odcinki ulicy Spółdzielczej, łączniki do Trasy Czeskiej, czy Lubańskiej, rondo na Rataja, czy centra przesiadkowe na Podgórzyńskiej przy Dworcu Głównym PKP, i in.


jl inwestorka


– Myślę, że jeśli warunki budowy nie będą skrajnie złe, to będziemy się starać, by skrócić okres budowy – powiedziała przedstawicielka firmy wykonawczej, Ewa Meller-Wypych. – Trwają już prace geodezyjne, będziemy po nich możliwie szybko wkraczali na plac budowy, więc planowany rok na skończenie prac pozwala myśleć optymistycznie o harmonogramie.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł