Mikołajkowy Bieg na 6 łap

Na trasach w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze- Sobieszowie w dniu 6.12.2018, odbył się Mikołajkowy Bieg na 6 łap. To świetna impreza dla wszystkich , którzy kochają zwierzęta. Można było przyjść z swoim pupilem lub pospacerować z pieskiem ze schroniska. Impreza zgromadziła kilkadziesiąt osób, które odbyły wspólny ponad 2 km spacer po trasach centrum.


DSC04012


Wziąć udział w konkursach, pokazach pierwszej pomocy weterynaryjnej i wesprzeć Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Swoje stoisko mieli uczniowie z Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, a dodatkowe atrakcje zapewnili strażacy z OSP Sobieszów. Uczestnicy zadbali też o mikołajkowy nastrój przebierając się i swoje pupile w stroje Mikołaja i renifery.


DSC04034


Przygotowano też ognisko z kiełbaskami.Inicjatorka i organizatorka Kinga Nowak podziękowała za przybycie i przekazane dary : Szczególnie dziękuję za pomoc w realizacji tego zadania: Bursie Szkolnej przy ul. Leśnej, OSP Sobieszów, Renacie Mięgoć, Sandrze Śimko, Dorocie Gruda-Bednarz, Firmie Zorka, Hotel Gołębiewski, Cukiernia Mrugała, Szkole Podstawowej Nr 13 i dziękuję tym bez których nie było by sensu działania – Schronisko dla małych zwierząt Jelenia Góra.


DSC04029


– Po raz pierwszy mieliśmy okazję wziąć udział w “Bieg na 6 łap”. To wspaniała impreza, że szczególnym mikołajkowym akcentem-prezenty otrzymały nasze zwierzaki ze schroniska w postaci zbiórki karmy. Mieliśmy okazję pokazać nasze pieski, które zdecydowanie nadają się do adopcji. Największą jednak nagrodą dla nich był długi spacer w pięknej scenerii. Nasi podopieczni zachowywali się wspaniale-naprawdę jesteśmy z nich dumni. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a największe podziękowania należą się oczywiście Pani Kindze Nowak – inicjatorce i organizatorce całej akcji – zaznaczyła Anna Nikołajuk Kierownik schroniska.


 

{djmedia 684}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł