Transmisja monodramu Krystyny Jandy w kinie Helios!

IP Helios TheMuBaKino Helios, we współpracy z platformą #TheMuBa,przygotowała seans specjalny dedykowany wszystkim miłośnikom teatru i kina. Już 14 grudnia o godzinie 19:30odbędzie się transmisja wyjątkowego spektaklu Krystyny Jandy„Ucho, gardło, nóż”.

#TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

„Ucho, gardło, nóż” to kontrowersyjny monodram wyreżyserowany i zagrany przez wybitną Krystynę Jandę. Artystka jest także autorką adaptacji teatralnej książki VedranyRudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl. Główna bohaterka – Tonka Babić, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc.

Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

Transmisja w kinie Helios w Jeleniej Górze rozpocznie się o godzinie 19:30,

a seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym. Bilety w cenie 27,50 złsą dostępneon-line oraz w kasach kin.Szczegóły: http://bit.ly/2E6JCcL.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł