Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

6 grudnia 2018 r. przyjechał również do Szkoły Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze -Sobieszowie i Miejskiego Przedszkola Nr 11 “Krasanala Hałabały”.

Od samego rana przedszkolaki i uczniowie wypatrywali św. Mikołaja. Ubrani w piękne, mikołajowe czerwone czapki, wyglądali jak jego mali pomocnicy. Czas oczekiwania na przybycie gościa dzieci spędziły na sportowo, biorąc udział w zawodach mikołajkowych. Upragniony św. Mikołaj przybył punktualnie o godz . 9.00 w towarzystwie Śnieżynki.


DSC03861


Po pełnym emocji przywitaniu, nastąpił moment obdarowywania prezentami, które większość dzieci przyjmowała z wypiekami na twarzy i nieskrywaną radością. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami . Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami. Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wiele radości, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzieci pożegnały św. Mikołaja wierszykiem

“Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

za twe dobre serce i twoje prezenty.

Dziś obiecujemy, kochany staruszku,

zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnam i na drugi roczek zapraszamy”

Uczniowie starszych klas w ramach mikołajek mieli zorganizowane wyjście do kina teatru i na basen .

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł