Konserwacja wzornika szklarskiego oraz starodruków

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w latach 2018 – 2019 realizowany jest projekt „Konserwacja wzornika szklarskiego oraz starodruków ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze”.


WES 2205


Poddanie konserwacji tak cennych obiektów mogło odbyć się jedynie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez współfinansowanie projektu w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych oraz w ramach środków pozyskanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Projekt przewiduje dwa etapy, w pierwszym etapie w 2018 roku konserwacji zostanie poddanych 10 obiektów, w trakcie drugiego etapu w 2019 roku kolejne 10 obiektów.


WES 2161


Bardzo nam jest miło poinformować, że 9 listopada zakończył się I etap prac obejmujący konserwację dziesięciu obiektów, które pokazujemy na tej wystawie, natomiast w przyszłym roku konserwacji poddanie kolejnych 10 starodruków.

Więcej informacji w materiale video.

Anna Gul

Projekt Konserwacja wzornika szklarskiego oraz starodruków ze zbiorów Muzeum dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz w ramach dofinansowania z Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ministerstwoumwd

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł