Jeleniogórzanie bez Barier i Wolontariusz Roku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w poniedziałek 3.12.2018 w Książnicy Karkonoskiej, pod hasłem “Niepełnosprawny pełnoprawny”, odbyła się konferencja zorganizowana przez Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych. To wydarzenie, skierowane przede wszystkim do osób dotkniętych różnymi stopniami niepełnosprawności, środowisk zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, organizowane jest w Jeleniej Górze już od ośmiu lat.


WES 1953

Jak to podkreślił jeden z honorowych gości konferencji, posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, bardzo ważne jest aby wszelkie bariery utrudniające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, publicznym i zawodowym były usuwane systemowo i planowo. Tylko takie działania mogą likwidować wykluczenie społeczne osób dotkniętych chorobą.

Podczas konferencji prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i jego zastępca Janusz Łyczko wręczyli pani Halinie Kapuścińskiej szczególne wyróżnienie „Wolontariusza Roku”, a pani Sylwii Rehlis, za jej działalność i promowanie postaw przełamujących bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, nagrodę „Jeleniogórzanin bez barier”  W jej imieniu wyróżnienie odebrała mama. Wyróżnienie “Jeleniogórzanin bez Barier” odebrała również Pani Wanda Nowak.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych posłanka Zofia Czernow przekazała na ręce prezes Jeleniogórskiego Forum Organizacji Pozarządowych Lidii Jamer symboliczny bukiet.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł