I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Rozpoczął się czas przygotowań świątecznych, a wizyty dzieciom zaczęli składać przedsiębiorczy Mikołaje, sprawiając wszystkim dużo radości. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą cieszyć się ciepłem rodzinnego domu i uczestniczyć w bożonarodzeniowych przygotowaniach. W domach dziecka wychowankowie mają dobrą opiekę i sympatycznych opiekunów, ale zapewne wielu z nich odczuwa brak matczynej miłości i rodzinnego ciepła. Okres przedświąteczny to taki szczególny, gdy każdy z nas może wykorzystać okazję i sprawić, żeby chociaż na chwilę na ich twarzach zagościł uśmiech szczęścia.


WES 2125


Na początku grudnia 3.12.2018, już po raz trzeci od swojego powstania, kino Helios zaprosiło do siebie na świąteczny seans podopiecznych jednego z domów dziecka. Tym razem Galerię Sudecką odwiedzili wychowankowie Domu Dziecka ze Szklarskiej Poręby. Przed seansem filmowym dzieci przygotowywały na choinkę czerwone serduszka. Wypisywały na nich swoje marzenia i pragnienia. Swoimi pracami własnoręcznie przystroili ustawione w holu kina drzewko. Wśród życzeń dominowały kosmetyki, bony towarowe na ubrania, łyżwy i rolki – przedmioty, które każdej młodej osobie sprawiłby dużo przyjemności.


WES 2146


– Każdy, kto do 19 grudnia 2018 odwiedzi Kino „Helios” w Jeleniej Górze i wybierze jedno z serduszek może stać się dla kogoś wymarzonym Świętym Mikołajem. Wystarczy zerwać serduszko z drzewka i kupić dziecku to, o co prosi. Przygotowany prezent należy włożyć pod choinkę lub zostawić w kasie kina nie zapominając podpisać adresata. Spełnione marzenia zostaną przewiezione przed Wigilią do Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, a w święta prezenty zostaną przekazane do rąk adresata. Choinka z serduszkami czeka na Świętych Mikołajów do 19 grudnia – poinformowała Lucyna Martyka, Dyrektor Kina Helios.

Ze swojej strony organizatorzy akcji również przygotowali drobne niespodzianki. Na wszystkich darczyńców czekają specjalne zaproszenia od Kina „Helios” na dowolny seans. Warto włączyć się do akcji, żeby nikt z dzisiejszych sympatycznych gości Heliosa nie stał w Wigilię samotnie przy choince i patrzył smutno na pozostałych, gdy oni z uśmiechem na ustach będą rozpakowywać swoje wymarzone prezenty.


 

{djmedia 671}


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł