Wizyta Moto Mikołajów na oddziale pediatrycznym – dzieci zachwycone

Niedzielna Parada Motomikołajów ulicą 1-go Maja do Placu Ratuszowego wywołała bardzo duże zainteresowanie nie tylko jeleniogórzan, chociaż 2.12.2018 o godzinie 12.00 w centrum miasta pojawiły się przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Nie wszyscy jednak mieli możliwość uczestniczyć we wspólnej zabawie. O chory dzieciach nie zapomnieli jednak zmotoryzowani goście.


WES 1307


Po dwugodzinnej imprezie pod Ratuszem korowód stalowych maszyn wyruszył na Oddział Pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogorskiej. Jak to stwierdziły obecne na salach mamy, niektórzy z małych pacjentów podekscytowani oczekiwali niecodziennych gości z noskami przy szybach. Także rodzice chorych dzieci z dużym zainteresowaniem śledzili wjazd barwnej , uśmiechniętej grupy. Wraz ze słodkościami w kolorowych workach Motomikołaje przywieźli ze sobą na oddział dziecięcy sporo radości i zapewnili wszystkim obecnym chwilę wytchnienia od myśli o chorobie i cierpieniu.

Organizatorami Motomikołajków na pediatrii było Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej oraz klub Motocyklowe Karkonosze. Przedsiębiorczych motocyklistów aktywnie wsparli właściciele zabytkowych pojazdów, jeleniogórscy strażacy oraz OSP Mysłów.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim motocyklistom i ich sympatykom za pamięć o naszych dzieciach. Radosne buzie naszych małych pacjentów były chyba dzisiaj dla wszystkich największą nagrodą – podkreśliła z uśmiechem Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym

A tak wyglądał przyjazd do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogorskiej Moto Mikołajówportalik24.pl
Czytaj cały artykuł