Rekord dla Niepodległej

W piątek 9.11.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze świętowano jubileusz odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczęły się „Biesiadą Narodową”, czyli apelem, podczas którego poszczególne klasy odśpiewały pieśni patriotyczne. Następnie cała społeczność szkoły udała się na boisko, gdzie o godzinie 11.11 miało miejsce bicie „Rekordu dla Niepodległej” – wspólne odśpiewanie wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” .


image009

Dalsze działania obejmowały już tylko starszych uczniów szkoły, którzy jubileusz uczcili przygotowanymi przez siebie stoiskami z polskimi potrawami. Można było spróbować zarówno słodkich wypieków, jak ibigosu, pierogów oraz gziku. Nadmiar kalorii spalono podczas zmagań sportowych – gry w sztandary i tworzeniu żywych obrazów, nawiązujących do historii Polski.

Oprócz kulinarnych, sportowych i historycznych akcentów celebrowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości -uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali utwory patriotyczne przy akompaniamencie zespołu młodzieży gimnazjalnej – ChoppedLivers.

Z pewnością dzień ten był wyjątkowym, nie tylko ze względu na odświętne stroje oraz biało – czerwone chorągiewki przyniesione w tym dniu do szkoły, lecz przede wszystkim ze względu na panującą atmosferę i poczucie dumy, że jest się Polakiem.

Koło Chrobrówkiportalik24.pl
Czytaj cały artykuł