Patriotycznie i gospodarnie… I miejsce za gospodarność wśród szkół!

100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości ZSOiT w Jeleniej Górze obchodził bardzo uroczyście. W czwartek 9.11.2018 o godz. 11.00 Dyrektor Szkoły Elwira Kozak bardzo uroczyście oficjalnie otworzyła wystawę „Między Polską a Niemcami”, którą specjalnie sprowadzono z Wrocławia na okoliczność obchodów.


WES 6008


Dużym aplauzem licznie zgromadzona publiczność nagrodziła uczniów z klasy drugiej, którzy pod opieką wychowawcy Piotra Łobockiego oraz Karola Kopra przygotowali wyjątkowy program artystyczny „RADUJE SIĘ SERCE, RADUJE SIĘ DUSZA”, który urozmaicono porywającymi serce pieśniami patriotycznymi. Nie zabrakło również elementów bardziej rozrywkowych, takich jak np. pokaz mody retro w wykonaniu uczniów jednej z klas pierwszych i trzecich. Uczniowie zadbali również o estetyczno – kulinarne wrażenia. Pod kierunkiem jednej z nauczycielek – Edyty Jaguś przygotowali biało-czerwone desery.


WES 6027

Był też szczególny czas na chwilę zadumy i refleksji. Każdy mógł wypowiedzieć się na czarnej tablicy, co tak naprawdę oznacza dla niego niepodległa Polska. W tym szczególnym dniu nastąpiło również wręczenie nagród za udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycielkę Beatę Ostrowską “A to Polska właśnie… S. Wyspiański” Wśród prac 37 uczniów komisja wyłoniła jej zdaniem 3 najlepsze. Nagrodę główną przyznano Alicji Mosiewicz z klasy2a za pracę pt. „Spotkanie z przodkiem”. Wyróżnienia trafiły do Karoliny Łukasiewicz oraz

Julii Rybickiej z tej samej klasy. Przed godziną 11.00 część młodzieży udała się pod Jeleniogórski Ratusz, żeby współuczestniczyć w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, gdzie ukoronowaniem wspólnych obchodów było odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

Specjalnymi gośćmi czwartkowych obchodów u Śniadeckiego byli Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała oraz zaproszeni uczniowie z innych szkół. Publiczność z dużym zadowoleniem przyjęła fakt, że pomimo podniosłego i bardzo uroczystego nastroju nie zabrakło również humorystycznych akcentów, a momentami było wręcz wesoło.

Podczas krótkiego wywiadu na tematy związane z przebiegiem zaplanowanej uroczystości, Dyrektor ZSOiZ Elwira Kozak z dumą zaprezentowała mediom otrzymany w tym tygodniu od władz miasta czek na 15.600 zł. Powyższą nagrodą uhonorowano placówkę za zajęcie I miejsca w konkursie „Gospodarna Szkoła”.

Więcej informacji na ten temat w krótkiej wypowiedzi pani Elwiry Kozak, dyrektor ZSOiT
portalik24.pl
Czytaj cały artykuł