Wystawa „Pomiędzy ziemią a niebem”

Jerzy Borowiec, Stanisław Mierzwiński, Paweł Draus oraz Katarzyna Wojtyniak byli najważniejszymi postaciami poniedziałkowego wernisażu, który odbył się 5.11.2018 w Galerii Promocje w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Wystawa „Pomiędzy ziemią a niebem” będzie dostępna do końca grudnia 2018 roku. Zachwyca ona różnorodnością tematyczną wystawianych prac i kolorystyką. Wśród miłośników sztuki i sympatyków twórczości czwórki artystów nie zabrakło Jana Supersona, dyrektora Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach oraz członków grupy „II – Art.”. Goście podziwiali zarówno malarskie impresje, wysłuchali wierszy Stanisława Mierzwińskiego oraz piosenek Katarzyny Wojtyniak.

WES 4179

Co łączy twórców poniedziałkowego wernisażu? Przede wszystkim miłość do twórczości i samej sztuki, pojmowanej jako forma artterapii, która umożliwia oderwanie się od szarej codzienności i wydaje się lekiem na troski umożliwiającym przeniesienie się w ciepły świat jasnych barw i kolorów. Dla czwórki artystów sztuka nie jest źródłem dochodu, ale poszukiwaniem własnej drogi i swojego miejsca w świecie. Twórców wystawianych dzieł dzieli doświadczenie, zawód i przede wszystkim wiek. Rzuca się w oczy odbiegająca od przeciętności tematyka i technika prezentowanych prac, tak indywidualnych dla każdego artysty. Jerzy Borowiec, lekarz weterynarii ze Zgorzelca, swoje życie ukierunkował na aktywną działalność na rzecz zwierząt. Zaangażowany przedstawiciel Kolonii Artystycznej „Nowy Młyn w Szklarskiej Porębie jest zarazem członkiem Stowarzyszenia Ars Longa w Kamiennej Górze. Maluje głównie ginący pejzaż starych wsi dolnośląskich usytuowanych przede wszystkim w okolicy Lwówka Śląskiego.

WES 4150

Stanisław Mierzwiński przedstawia siebie jako niezależnego malarza amatora. Jego twórczość cechuje dbałość o szczegóły i dobra kompozycja. Na wystawie zaprezentował głównie obrazy o tematyce marynistycznej, w przeciwieństwie do Pawła Drausa, absolwenta Liceum Plastycznego w Cieplicach, który studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ten młody człowiek tworzy także w celach zarobkowych. Za zadanie stawia sobie rozbawić odbiorcę i pokazać mu także ezoteryczne postacie w prześmiewczych scenach z życia. Maluje również impresje ze swojej własnej wyobraźni. Ciekawą postacią jest także studentka III roku Wydziału Techniczno – Informatycznego na kierunku Informatyka Przemysłowa Politechniki Wrocławskiej Katarzyna Wojtyniak. Ona maluje głównie abstrakcje i próbuje wyrażać swoje emocje poprzez śpiew.


 

{djmedia 631}
 
 


portalik24.pl
Czytaj cały artykuł