Uroczystość przekazania nowego samochodu w OSP Dziwiszów.

„Kolejna kartka zapisuje się w historii naszej jednostki! 13 października 2018 odbyło się uroczyste przekazania długo wyczekiwanego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Uroczystości odbyły się na placu przed remizą naszej jednostki, na którym pojawiło się wielu mieszkańców naszej wsi.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze na czele z bryg. Radosławem Fijołkiem – Komendantem Miejskim, przedstawicieli Zarządu Powiatowego ZOSP RP na czele z druhem prezesem Waldemarem Wojtasiem, przedstawicieli Gminy Jeżów Sudecki z wójtem gminy Edwardem Dudkiem, przedstawicielami Rządu RP: Panią Marzeną Machałek – wiceministrem edukacji narodowej oraz Zofią Czernow – posłanką na sejm RP, przedstawicielami duchowieństwa tj. Księdzem Stanisławem Bakesem – Kapelanem Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej, naszym przyjacielem ks. Grzegorzem Niwczykiem, proboszczem parafii w Dziwiszowie – ks. Krzysztofem Słotwińskim oraz ks. Krzysztofem Cipiorem – mieszkańcem naszej wsi i członkiem naszej OSP. Nie zabrakło również druhen i druhów z jednostek OSP gminy Jeżów Sudecki oraz okolicznych zaprzyjaźnionych jednostek – które na uroczystościach pojawiły się, także z pocztami sztandarowymi.

Fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany został na podwoziu Volvo FL 280, zabudowany przez firmę BOCAR. Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 3000l, środek pianotwórczy 300l oraz pompę o wydajności 2900l/min. Numery operacyjne jakie otrzymał nasz nowy wóz bojowy to 358[D]24. Wyposażony został między innymi w wyciągarkę, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe, armaturę pożarniczą oraz sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego czy wysokościowego.

Samochód został sfinansowany ze środków Gminy Jeżów Sudecki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, firmę Jelenia Plast oraz Nadleśnictwo Śnieżka – a całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł prawie 756 tyś. zł.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, przekazaniu kluczyków wraz z dokumentami i poświęceniu naszego nowego nabytku Rodzice Chrzestni ochrzcili nasz pojazd nadając mu imię Jędrek – upamiętniając honorowego członka i byłego prezesa naszej jednostki Druha Andrzeja Mazepe, który również przecinał wstęgę nowego Volvo.

Po uroczystościach na zaproszonych gości oraz mieszkańców naszej wsi czekał ciepły posiłek, każdy mógł zasiąść za kierownicą naszego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zobaczyć co znajduje się na jego wyposażeniu. Dla dzieci przygotowano domek w którym doszło do „pożaru”, a dzieci przy pomocy strumienia wody z hydronetki miały ugasić „płomienie” w oknach domu.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwiszowie serdecznie DZIĘKUJE wszystkim, którzy przyczynili się i dołożyli wszelkie starania, aby nasz pusty garaż zapełnił nowy wóz bojowy. A wszystkim Druhną i Druhom życzy tyle samo powrotów, co wyjazdów biorąc udział w działaniach nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Waldemara Szańkowskiego – bardzo dziękujemy! Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia jego strony na Facebooku link tutaj.”

Tekst: OSP Dziwiszów. Foto: Waldemar Szańkowski.’

DSC_0006
DSC_0010
DSC_0013
DSC_0015
DSC_0018
DSC_0020
DSC_0028
DSC_0032
DSC_0048
DSC_0049
DSC_0052
DSC_0062
DSC_0063
DSC_0068
DSC_0071
DSC_0072
DSC_0073
DSC_0082
DSC_0083

Artykuł Uroczystość przekazania nowego samochodu w OSP Dziwiszów. pochodzi z serwisu Jelenia Góra 998.

jeleniagora998.pl
Czytaj cały artykuł