POMIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM

Pomiędzy ziemią a niebemOsiedlowy Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pt.:

“POMIĘDZY ZIEMIĄ A NIEBEM” który odbędzie się w poniedziałek 05.11.2018r o godz. 17:00 w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury ul. K. Trzcińskiego 12, 58-506 Jelenia Góra

Jerzy Borowiec – Lwówek Śląski,

Paweł Draus – Jelenia Góra,

Stanisław Mierzwiński – Jelenia Góra,

Katarzyna Wojtyniak – Leśna /Janowice Wielkie – wernisaż wystawy malarstwa

Twórców czterech, których łączy pasja tworzenia – malarstwo akwarelą, pastelami, akrylem oraz grafika, rzeźba, poezja i śpiew. Wszyscy czworo od dawna znajdują radość w wyrażaniu siebie i prawdy o sobie. Sztuka jest w ich przypadku terapią, która jest spełnieniem i drogą do samorealizacji.

Jerzy Borowiec – uznany doktor weterynarii ze Zgorzelca znajdujący czas na badanie świata przyrody w swojej najbliższej i dalszej okolicy, posługuje się akwarelą i pędzlem.

Paweł Draus – uprawia grafikę – m.in. sitodruk, malarstwo i rzeźbę.

Stanisław Mierzwiński – stworzył swoją autorską technikę pasteli, posługuje się również farbami olejnymi i tworzy pejzaże marynistyczne, pisze poezje.

Katarzyna Wojtyniak – swoje abstrakcyjne kompozycje maluje akrylem, akwarelą i kredkami, a drugą jej pasją jest śpiew, pisanie i komponowanie swoich piosenek.

„Dzięki sztuce sama odreagowuję to, co mnie spotkało wcześniej (…) sztuka może być swoistą terapią” – fragment wywiadu – K. Bielas, Dekonstrukcja męskości „Wysokie Obcasy” 2002, nr 46, s 7. – Dorota Nieznalska, córka wybitnego fotografika Bogusława Nieznalskiego znana z kontrowersyjnej twórczości.

W trakcie wernisażu:

– Katarzyna Wojtyniak – zaśpiewa swoje piosenki (konsultacja muzyczna Arkadiusz Brzywcz)

– Stanisław Mierzwiński – zaprezentuje swoją poezję

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł