Jutro wybieramy prezydenta Jeleniej Góry

21 października 2018 wybieraliśmy radnych miast, gmin i dzielnic, a także powiatów i sejmików wojewódzkich, decydując o kształcie władz samorządowych na kolejne najbliższe 5 lat. Jednak nie wszędzie udało się wyłonić nazwiska prezydentów, burmistrzów czy wójtów, dlatego w wielu miastach i gminach już za kilkanaście godzin rozpocznie się II tura wyborów.

P24 6395

W niedzielę 4.11.2018 od godz. 7.00 do godz. 21.00 pójdziemy do urn także i w Jeleniej Górze. Głosujemy w swoich okręgach – w lokalach wyborczych, w których odbyła się I tura wyborów samorządowych. Zasada głosowania w II turze wyborów samorządowych 2018 jest prosta. Wyborca, aby oddać ważny głos, stawia na specjalnej karcie do głosowania znak “X” przy nazwisku wybranego kandydata. “X” oznacza co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Do urn 21 października w całej Polsce poszło aż 54,96 procent obywateli uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy Jeleniej Góry także aktywnie uczestniczyli w wyborach. Frekwencja wyborcza w naszym mieście przekroczyła 50 procent. Mało prawdopodobne, żeby w II turze ponad 50 – procentowa frekwencja się utrzymała.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł