Na Dolnym Śląsku trwa dwudniowa wizyta gospodarcza delegacji z Wietnamu 30-31.10

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej a wietnamską Eco Valley Chamber of Commerce, spotkanie z marszałkiem województwa dolnośląskiego, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami projektu „Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia” – na Dolnym Śląsku trwa dwudniowa wizyta gospodarcza delegacji z Wietnamu.

20181030 094033 resized

Do Wrocławia przyjechało ponad 20 przedstawicieli wietnamskich firm i instytucji biznesowych zainteresowanych poznaniem naszego kraju i zachęceniem do inwestowania w Wietnamie. Pierwszym elementem wizyty było podpisanie umów o współpracy z DAWG oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną.

Wizyta wietnamskiej delegacji na Dolnym Śląsku jest efektem misji gospodarczej, którą w sierpniu tego roku organizowała Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej s p. z o. o. wspierana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City. Jej głównym celem było przedstawienie oferty eksportowej i umożliwienie wejścia na rynek wietnamski małym i średnim firmom z naszego regionu, głównie sektora rolno-spożywczego i meblarskiego. Jedna z dolnośląskich firm już podjęła współpracę i podpisała w Wietnamie pierwsze kontrakty.

Piotr Harasimowicz, Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City: – W ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonaliśmy ogromną pracę, które efekty właśnie widać. Wietnamczycy widzą w waszym regionie ogromny potencjał. Chcą przekonać tutejszych przedsiębiorców, że są znacznie bardziej nowocześni i otwarci niż się powszechnie sądzi, a także bardziej konkurencyjni niż np. Chiny. Podpisane dziś porozumienia z pewnością wkrótce zaowocują, jestem o tym przekonany.

Hubert Papaj, prezes DAWG sp. z o.o.: Bardzo poważnie podchodzimy do tej współpracy. Dla Dolnego Śląska, dla przedsiębiorców z naszego regionu Wietnam jest bardzo obiecującym partnerem np. w przemyśle meblarskim. Dziś to jeden z wiodących na świecie krajów zajmujących się przetwarzaniem i eksportem drewna. Obroty eksportowe Wietnamu tylko w tym sektorze w następnej dekadzie mogą sięgnąć 30 miliardów dolarów.

Wietnamczycy promują na Dolnym Śląsku swój najnowszy projekt Thai Nguyen Eco Valley . Ma on na celu stworzenie dogodnych warunków i promowanie Wietnamu m.in. jako nowoczesnego miejsca do inwestycji, kooperacji, efektownego i efektywnego dla biznesu i nauki z całego świata, szczególnie Europy.

Wizyta delegacji z Wietnamu zakończy się dzisiaj wieczorem.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł