Drive Club odcina się od wyścigów i tragicznego wydarzenia

Zrozumiała fala oburzenia i poruszenia mieszkańców naszego miasta po nagłej tragicznej śmierci pod kołami dwójki Jeleniogórzan, którzy w sobotę 27.10.2018 po godz. 23.00 przechodzili przez pasy przy stacji Shell na Alei Jana Pawła II, była także powodem całkiem sporej ilości bardzo negatywnych komentarzy pod kątem jedynego w mieście Drive Clubu. W związku z powyższym, w niedzielę 28.10.2018 o godz. 14.00, spotkaliśmy się z jego założycielami Pawłem Skatulskim i Piotrem Orlikiem, żeby umożliwić im wypowiedzenie się w tej sprawie.

 

AAA 0877

 

– Nie wiemy, dlaczego wypadek, który spowodowały młode osoby, został przepisany na nasz klub. Pewnie dlatego, że jesteśmy jedyną organizacją zrzeszającą fanów motoryzacji w Jeleniej Górze. Ludzie z automatu przepisali nam to wszystko, bo jesteśmy jedyni w Jeleniej Górze, którzy cokolwiek takiego organizujemy. W dniu wczorajszym nie odbywała się żadna z naszych imprez. Nikt o niczym nie wiedział. Chcemy się odciąć od tego tematu. Bardzo współczujemy, bo to dwie niewinne osoby zginęły na światłach. My organizujemy „eventy” typowo zlotowe. Jest u nas ponad 1000 osób w grupie. Nie mamy wpływu, kto do nas przyjeżdża. Przyjeżdżają do nas różni ludzie z różnych miast. Przepisano nam bardzo złą rzecz. Sprawcy nie znamy. Staramy się jakoś promować tę Jelenią Górę z punktu motoryzacji. Próbujemy wyjść z inicjatywą do ludzi, że to fajna pasja i próbujemy łączyć ludzi ze sobą – oświadczyli obaj pomysłodawcy i zarazem założyciele klubu stojący na jego czele.

Drive Club Jelenia Góra skupia przede wszystkim ludzi młodych z różnych środowisk, których łączy wspólna pasja – miłość do czterech kółek. Odbywające się zloty są dla fanów motoryzacji chwilą oderwania się od szarej codzienności i ciekawą możliwością wykorzystania chwili wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że niektóre z pojawiających się w Internecie komentarzy mogą jeleniogórskim miłośnikom Drive Clubu wydawać się krzywdzące.

Więcej informacji na naszym profilu FB lub poniżej:portalik24.pl
Czytaj cały artykuł