Jerzy Łużniak sprawdzał postęp prac na budowach

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta dokonał dziś lustracji postępu prac na kilku innych budowach w mieście, m.in. single track, Bulwarze nad Bobrem oraz na modernizowanych odcinkach ulic.

 

3 DSC 9451 1

 

Przypominamy, że single track łącznie będzie liczył ponad 73 km na terenie trzech gmin (Jeleniej Góry, Podgórzyna i Piechowic) i będzie świetną drogą dla rowerzystów lubiących .jazdę terenową. Dzięki porozumieniu z Nadleśnictwem „Śnieżka” i Karkonoskim Parkiem Narodowym został wytyczony w niezwykle atrakcyjnym terenie o bardzo zróżnicowanej skali trudności przejazdu. Z ogólnego dystansu 73 km aż 40 km to trasy nowo zbudowane, utwardzone, jednak w sposób, który nie koliduje z rygorami ochrony przyrody. Budowa prowadzona jest zgodnie z harmonogramem, planowany termin oddania tras do użytku – to 19 lutego 2019 r., a koszt całości sięgnął kwoty ponad 4 mln zł.

 

1 DSC 0411 1

 

Jerzy Łużniak dokonał lustracji budowy tzw. Bulwaru nad Kamienną w Cieplicach, nieopodal Zespołu Pocysterskiego oraz na zapleczu obiektów Uzdrowiska. Będzie to niezbyt długi, kilkusetmetrowy, ale bardzo atrakcyjny trakt spacerowy, oświetlony i monitorowany, łączący ulice Ściegiennego oraz Cieplicką. Znajdzie się tu przejście do wirydarza, iluminowana tężnia, ławki, itp. Na ujawnionym w trakcie prac fragmentem XVI-wiecznych murów zbudowany zostanie taras widokowy, a mury zostaną zakonserwowane i eksponowane. Koryto rzeki jest obudowane charakterystycznym dla regionu kamieniem łamanym, Bulwar będzie efektownie oświetlony i monitorowany.

Koszt tej inwestycji to kwota ponad 2 mln zł, a termin oddania do użytku – sierpień 2019 r.

 

DSC 9464 1

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł