Akcja “#promujemyŻYCIE” – takie pomysły warto wspierać!

 

promujemyzycieMariusz Synówka, przewodniczący Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 8, to Jeleniogórzanin z inicjatywą, człowiek zaangażowany w sprawy bezpieczeństwa, szczególnie dzieci. Z racji swojej pozycji i działalności na rzecz osiedlowej szkoły, analizuje wszelkie możliwe innowacje, które mogłyby poprawić bezpieczeństwo wychowanków zabobrzańskiej placówki przy ul. Paderewskiego 13

IMG 20181013 153608– Placówki oświatowe wychodzą naprzeciw potrzebom lokalnego środowiska i przeprowadzają wszelkiego typu szkolenia. Dzieci i młodzież są chłonne i otwarte na wiedzę. Łatwo je przyuczyć czy zaznajomić z instrukcją obsługi, której nie będą się bały zastosować w przyszłości. W codziennym życiu gorzej jest z dorosłymi – swoimi obserwacjami szczerze dzieli się przedsiębiorczy jeleniogórzanin.

Zaangażowany rodzic jest również gorącym propagatorem ratujących życie defibrylatorów. Uważa, że dobrze byłoby, gdyby każdy z mieszkańców Jeleniej Góry wiedział, gdzie one są rozmieszczone w naszym mieście, a przede wszystkim jak z nich skorzystać.

Wraz z kolegami postanowił stworzyć projekt “#promujemyŻYCIE”, który ma na celu przybliżenie dorosłym zasady wykorzystania dostępnych w Jeleniej Górze ratujących życie defibrylatorów, a w przyszłości stworzenie aplikacji informujących o rozmieszczeniu tych urządzeń w pobliżu miejsca zdarzenia.

Jego zdaniem warto wykorzystać środki komunikacji miejskiej i przystanki autobusowe do uświadamiania ludzi jak prosta jest obsługa takiego urządzenia.

 
 
 
Więcej informacji w materiale poniżej:
 
 
 


 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł