Fotospacer po Perłach Dolnego Śląska

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Podróżników uczniowie Zespołu Szkól Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze uczestniczyli w projekcie łączącym zwiedzanie, podróżowanie, odkrywanie walorów krajobrazowych i kulturowych regionu – FOTOSPACER organizowanego przez fotospacery.pl.


fotospacer 2018 009


W piątek – 12 października w towarzystwie fotografa Tomka Kulasa i przewodnika sudeckiego, znanego podróżnika po Azji i Afryce – Tomasza Nasiółkowskiego, cała grupa entuzjastów fotografowania spacerowała wokół Chojnika. Foto-wycieczka rozpoczęła się krótką rozmową – o pasji fotografowania opowiadali organizatorzy i zaproszeni goście.

Z Zachełmia, ze Srebrnego Widoku – uczniowie Ekonoma udali się zielonym szlakiem od Żelaznego Mostku na Chojnik. Każdy zaopatrzony w aparat fotograficzny próbował uwiecznić słoneczne refleksy między gałązkami buków, świerków i brzóz.

Pan Tomasz zwracał uwagę na detale i podpowiadał, jak eksperymentować z czasem naświetlania. Przewodnik oprowadził grupę po zamku, opowiadając legendy i zapoznał wszystkich z panoramą roztaczającą się z wieży zamkowej. Każdy wykorzystał swoje umiejętności i utrwalał w kadrze detale i krajobrazy. Słoneczna pogoda i jesienne plenery stanowiły tło do impresjonistycznych migawek.

Autorzy zdjęć: Małgorzata Sokołowska, uczniowie uczestniczący w fotospacerze


 

{djmedia 605}
 
 
 
 portalik24.pl
Czytaj cały artykuł