Rajd nordicwalking pt. „Wejście na Górę Szybowcową”

W dn. 14.10.18 Agroturystyka Dom Na Widoku przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia NordicWalking, zorganizowała rekreacyjny, turystyczny rajd nordicwalking pt. „Wejście na Górę Szybowcową” w Górach Kaczawskich. Na miejscu startu pojawiło się kilkudziesięciu pasjonatów górskich, pieszych wędrówek z całego regionu. Udział w rajdzie był bezpłatny.

IMG 20181014 120131

Rozgrzewkę przed marszem – w ramach projektu pn. Polska Chodzi – przeprowadziła Paulina Ruta, prezes i trener z Polskiego Stowarzyszenia NordicWalking. Natomiast grupę poprowadziła Katarzyna Judzińska z Agroturystyki Dom Na Widoku. Trasa była bardzo urozmaicona i bogata w urocze widoki, z jednej strony panorama na Góry Kaczawskie, z drugiej… Karkonosze – a widoczność tego dnia była doskonała. Na mecie na wszystkich czekały pyszności – ciasto marchewkowe z marchewek z pobliskiego pola, tradycyjny sernik Janeczki oraz rozpalone ognisko przygotowane przez gościnnych i miłych gospodarzy z Domu Na Widoku. Paulina Ruta z PSNW nagrodziła ponadto najmłodszą 10 – letnią uczestniczkę rajdu.

– To był doskonale, aktywnie spędzony czas. Nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń oraz poznanie nowych terenów i biesiadowanie przy gitarze i ognisku… – tak rajd wspomina jedna z uczestniczek Beata.

– Jesteśmy zaskoczeni tak ogromną gościnnością Gospodarzy, dziękujemy za atmosferę, jaka panowała podczas rajdu i na mecie! – dopowiada uczestnik Marek.

– Cieszy mnie wysoka frekwencja, ale także to, że zaczynamy realizować nasz cel jakim jest promocja Gór Kaczawskich. To co prawda mały akcent, ale od czegoś trzeba zacząć. Niebawem (1 grudnia podczas Zimowych Wulkanów w Złotoryi) premierę będzie miał nasz film, który nakręciliśmy w Górach Kaczawskich, a podczas World Travel Show będziemy zapraszać ludzi z całej Polski w nasze tereny – dodaje Paulina z PSNW.

– Pierwszy raz połączyliśmy siły z PSNW, ale nie ostatni! Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy i chcemy więcej. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne edycje naszych turystycznych rajdów nordicwalking! – puentuje Kasia z Agroturystyki Dom Na Widoku.

http://bit.ly/2NExgcR

http://bit.ly/2pStkfh

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł