Poseł Cymański w Jeleniej Górze

W niedzielę 14.10.2018 Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański odwiedził Jelenią Górę, żeby poprzeć Senatora Krzysztofa Mroza w walce wyborczej o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Obaj panowie razem spacerowali po Jeleniej Górze. Byli na targu i w kościele na koncercie. Otwarcie przekonywał spotkanych jeleniogórzan, że Senator Mróz jest najlepszym kandydatem na prezydenta naszego miasta.


WES 1202


– Chętnych na stanowiska jest wielu. Niektórzy wprost pchają się, żeby je objąć. Zupełnie innym typem osobowości jest Krzysztof Mróz. To o niego zabiegają i jego przekonują, żeby zawalczył, bo jest najlepszym kandydatem. Takich ludzi niełatwo znaleźć i warto ich wspierać – podkreślił Tadeusz Cymański.

Na godz. 17.00 na Placu Piastowskim w restauracji „Pod Różami” zaplanowano spotkanie otwarte z mieszkańcami Jeleniej Góry. Przyszło na nie ponad 70 osób, wśród których dominowali wyborcy i sympatycy PiS-u. Sala okazała się zbyt mała, żeby pomieścić wszystkich zainteresowanych. Niektórzy z nich przestali więc całe spotkanie. Tadeusz Cymański przemawiał ciekawie i dowcipnie. Charyzmatyczny polityk potrafił poruszyć swoim przemówieniem zdecydowaną większość obecnych. Za swoje bardzo konkretne stwierdzenia i dowcipne uwagi był wielokrotnie oklaskiwany. Nie unikał też trudnych tematów jak np. niezawisłość sądu oraz konflikt z KODem.

– Musimy wygrać w tych wyborach. Szczególnie samorządowe są dla nas ogromnie ważne. Przekupstwo jest złe, ale przekonywanie i lekka perswazja to co innego. Starajcie się dotrzeć do jak największej ilości osób. Rozmawiajcie z ludźmi, w rodzinie. Dzielcie się swoimi przekonaniami – apelował poseł.


WES 1177


Spotkanie trwało prawie 2 godziny. Jak stwierdziło kilka z obecnych osób, nie był to stracony czas. Publiczność była otwarta na dialog i żywiołowo reagowała na sugestie mówcy z Pomorza. Oceniając gorącą atmosferę, która panowała na sali, widać było, że jeleniogórski elektorat PiS-u i całkiem spora grupa sympatyków nie ma żadnych wątpliwości, kto powinien być następcą obecnego Prezydenta Marcina Zawiły.


{youtube}pxkJg-cPIAE{/youtube}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł