Uniwersytet III Wieku rozpoczął ponownie zajęcia

Bogata oferta różnorodnych zajęć jest dla seniorów z Jeleniej Góry i okolic dodatkową zachętą, żeby licznie zapisywać się na Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który powstał na mocy uchwały Senatu Kolegium Karkonoskiego.


IMG 20181012 111322


Jako jednostka dydaktyczna włączony został w struktury Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze w październiku 2000 roku. Celem działalności KUTW jest ustawiczne kształcenie osób starszych, stymulowanie rozwoju ich osobowości oraz podnoszenie sprawności intelektualnej i fizycznej.

Z każdym rokiem Uniwersytet udoskonala i rozwija program dydaktyczny, jak również szeroką działalność kulturalno-integracyjną. Słuchaczami Uniwersytetu są osoby mające uprawnienia emerytalno-rentowe, bez względu na poziom wykształcenia oraz na trochę innych zasadach osoby powyżej 50 – ego roku życia, które jeszcze nie posiadają uprawnień emerytalnych.


IMG 20181012 111126

W piątek 12.10.2018 wejściem do auli w rytm poloneza dostojnego grona pedagogicznego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego, na KPSW inaugurowano nowy rok akademicki około 400 studentów Uniwersytetu III Wieku. Nie zabrakło oficjalnych przemówień i życzeń owocnej pracy. Honorowym gościem piątkowego wydarzenia była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która od lat wspiera ożywioną działalność seniorów nie tylko na terenie naszego miasta.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł