Zbliża się Wszystkich Świętych

Zbliża się 1 listopada i dzień Wszystkich Świętych. MPGK ustaliło w związku z tym, że od 27.10.2018r. do 06.11.2018r. z powodów logistycznych, panować będzie całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane.


IMG 0260


W tym szczególnym czasie do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione będą wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, StrażyMiejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek. Ustalenia dotyczą cmentarzy:

Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44

Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68

Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A

Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

W związku ze zbliżającym się świętem oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, MPGK zwraca się z prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób: Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).


IMG 0261


MPGK zaprasza do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane, osobom opiekującym się grobami. Worki można będzie odebrać przy głównym wejściu na Stary Cmentarz oraz przy portierni przy wejściu od ul. Mickiewicza 31; od 15.10.2018 do 31.10.2018 w godz. 9 do 17; przy pomieszczeniu socjalnym w kaplicy na Nowym Cmentarzu od 15.10.2018 w dni powszednie w godzinach od 9 do 17.

Worki pełne liści należy zostawiać w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł